szombat, 05 július 2014 17:40

2014. Június, Barcelona

Írta:
Értékelés:
(0 szavazat)

A találkozón a megbeszéléseken kívül több látogatáson részt vettünk. Többek között ellátogattunk a PAH - Plataforma de Afectados por la Hipoteca – oszágos szervezet barcelonai központjába, és alkalmunk nyílt megtekinteni az egyik találkozójukat, ahol a lakáshitel fizetési képtelenség miatt kiköltöztetéssel fenyegetett vagy sújtott lakosoknak nyújtanak segítséget a platform aktivistái (akik általában maguk is érintettek, vagy érintettek voltak). Az első este egy utcabálra hívtak meg bennünket ugyanennek a szervezetnek a képviselői: az utcabált egy sikeres házfoglaló alkalmából szervezték: sikerült ugyanis elérni, hogy a bank a hitelfizetésre képtelen családot ne lakoltassa ki, hanem ehelyett a család szociális bérlőként kedvezményes bérleti díj ellenében továbbra is bent maradhasson.

A PAH-hal kapcsolatos információk elérhetők itt:
afectadosporlahipoteca.com

Megjelent: 1225 alkalommal Utoljára frissítve: szerda, 08 július 2015 21:44

Legfrissebbek a szerzőtől: Keresztely Krisztina

Tovább a kategóriában: 2015 január, Róma »

Új hozzászólás

A csillaggal (*) jelölt mezők kitöltése kötelező. A HTML kódok használata nem engedélyezett.

Bejelentkezés