szombat, 31 január 2015 17:55

2015 január, Róma

Írta:
Értékelés:
(0 szavazat)

A találkozó során látogatást tettünk a „Lucha y Siesta (LyS)” központban, a Róma egyik külső kerületében működő, munkanélküliséggel, és szociális problémákkal sújtott nőket befogadó közösségi házban. Az épület eredetileg a római közlekedési vállalat használatában volt, és az 1990-es évek óta üresen állt. Az egyesület 2008-ban egy házfoglaló akció során elfoglalta a használaton kívüli épületet, majd, a közösségi ház kialakításával párhuzamosan tárgyalásokba kezdett a római önkormányzattal mely végül hivatalosan is átengedte az épületet. A közösségi ház 15 szobából illetve közös helyiségekből áll, 70 nő lakott itt összesen a fennállása óta, és körülbelül 300-an részesültek szociális, jogi, vagy pszichológiai segítségben.

luchaysiesta.wordpress.com

Megjelent: 1395 alkalommal Utoljára frissítve: kedd, 07 július 2015 17:59

Új hozzászólás

A csillaggal (*) jelölt mezők kitöltése kötelező. A HTML kódok használata nem engedélyezett.

Bejelentkezés